Viskas apie frezavimą

Svetainė visais laikais buvo namų veidu, juk būtent čia priimami svečiai. Suprantama, kiekvienas buto ar namo šeimininkas nori, kad svečiai grožėtųsi puikiu interjeru. Bet be grožio svetainė turi būti ir funkcionali. Kaip suderinti visus poreikius? Būtina rinktis specialius baldus svetainei.

Svetainės funkcijos

Pradžiai reikia nuspręsti kam būtent bus naudojamas kambarys. Ar tai patalpa kur rinksitės visa šeima žiūrėti kiną? O gal planuojate reguliarius linksmus vakarus su draugais? Ar jums reikalingas kambarys kuriame galite apgyvendinti atvykusius giminaičius? Svarbiausia kad svetainės baldai tiktų Jūsų tikslams.

Svetainės baldais dažniausia vadiname sieninę spintą, sofą, žurnalinį staliuką ir keletą fotelių. Dažnai į tai įeina ir valgomasis stalas su kėdėmis.

Praeityje svetainė buvo ta vieta kur išskirtinai priimdavo svečius. Toks kambarys turėjo svečiams pabrėžti geriausias savininkų savybes, todėl joje dažnai buvo prabangos daiktai, madingos knygos, pats kambarys visada būdavo idealiai sutvarkytas. Jei savo svetainę matote tokią, verta įsigyti sofą ir minkštus fotelius, daug dekoro detalių, nedidelį staliuką ir vitrininę spintą, kurioje galėsite sudėti tai, į ką svečiai turėtų atkreipti dėmesį.

Svetainės baldų spalvos

Galvojant apie baldų pirkimą būtinai gerai pagalvokite apie jų spalvas. Jeigu jūsų svetainė nėra didelė – šviesūs baldai gali vizualiai padidinti erdvę. Tamsius baldus rekomenduojama įsigyti į didesnio ploto erdves.

Jeigu planuojate svetainėje ilsėtis ir ten praleisti daug laiko prieš miegą, rinkitės neutralias ir akiai malonias spalvas: šviesiai žydrą, salotinę, mėlyną. Svetainei kurioje dažnai lankysis linksmos kompanijos gerai tinka ryškios spalvos su daugiau energijos, kurios sužadina, pakelia nuotaiką. Tam galite naudoti geltoną, oranžinę ir netgi raudoną spalvas.

Jeigu svetainė vis tik neturi vienos aiškios funkcijos, geriausia rinktis neutralius tonus, kurie tinka bet kokiai situacijai. Alyvuogių, smėlio ir kreminiai atspalviai puikiai tiks bet kokioje situacijoje. Jei tokios spalvos atrodo nuobodžios, visada galite interjerą pagyvinti ryškiais aksesuarais: pagalvėmis, padėkliukais maistui, kilimėliais, šviestuvais, paveikslais kuriuose daug ryškių spalvų – tokios detalės įneš trūkstamo kontrasto. Taip pat galėsite bet kada aksesuarus pakeisti ir taip pakeisti visą svetainės vaizdą, nekeičiant baldų.

Svetainės baldų stilius

Svetainės baldai būtinai turi tikti jos stiliui. Galite remtis bet kuria modernia baldų ir stiliaus tendencija arba savo įsivaizduojamu idealios svetainės vaizdu. Jei nuspręsti kreiptis į dizainerį, jis būtinai pradžiai išsiaiškins koks stilius jums prie širdies ir tik tada pradės patarinėti. Taigi bet kuriuo atveju pradėti rinktis verta nuo to, kas patinka Jums.

Svetainė duoda daugiausiai galimybių išreikšti fantaziją. Ši patalpa gali savyje derinti nebūtinai vieno bet ir keleto stilių elementus. Jei ketinate aiškiai zonuoti patalpą – keleto ar net trijų stilių derinimas tikrai įmanomas.

Jei dievinate super-šiuolaikišką techniką, mėgstate stiklą ir plastiką bei norite kad visi elementai turėtų multi-funkcijas, rinkitės “hi-tech” stilių.

Jei norite kad svetainė būtų užpildyta jaukumu, dievinate minkštus kilimus, neaukštus fotelius derančius prie gražių šviestuvų, rinkitės “klasikinį” stilių.

Norite jaustis kaip gamtoje? Jums patinka natūralios medžiagos, tikras medis? Tada rinkitės “natūralų” stilių.